KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521051
nr 1152 1051
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Moské Sarajevo, signerad, 46x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 11 december 2017
kl 19:19:04
11/12 18:10:40
100 kr
11/12 19:11:02
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo